Finans Genel
Finansla ilgili her şey!

ABDli Enerji Devi Taronis Türkiye Üretimine Başladı

0 19.681

ABDli Enerji Devi Taronis Türkiye Üretimine Başladı

Taronis Fuels, Türkiye Yatırımı’nın ilk gazlaştırma ünitesini Ankara’da başarıyla hizmete aldı.

Şirket 165 Milyon $ ‘lık satış sözleşmesini başlatmak için tüm koşulları yerine getirdi.

PHOENIX, AZ – Eylül 4 2020 – Küresel yenilenebilir ve sosyal açıdan sorumlu yakıt üreticisi Taronis Fuels, Inc., (“Taronis” veya “Şirket”) (OTCQB: TRNF), bugün Ankara, Türkiye’de 50KW mobil Venturi plazma ark gazlaştırma ünitesini başarıyla hizmete aldığını duyurdu. Şirket; bir mühendis ekibini, ünitenin devreye girmesini sağlamak üzere iki haftalığına Ankara’ya gönderdi.

Taronis Technologies, Inc., Aralık 2019’da kurduğu Taronis Fuels Turkey Gaz Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (“Taronis Turkey”) ortak girişimi ile Türkiye yatırımını duyurmuştu. Yaklaşık 200 milyon dolarlık yatırım ile Taronis patentli 300 KW Venturi Plaza Arc Gazlaştırma ünitelerini Türkiye’de üretilmesi planlanıyor.

ABDli Enerji Devi Taronis Türkiye Üretimine Başladı

Şirket ve üst düzey yöneticileri; tamamlanmasının ardından üniteyi, tam olarak çalışır durumda, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Ticaret ve Maliye Bakanlığı müfettişlerinin denetimine sundu. Şirket, gazlaştırma sürecinin canlı bir tanıtımının yanı sıra, süreç sırasında üretilen MagneGas’ın kullanımını da tanıttı.

Bu kritik kilometre taşının tamamlanması ile birlikte şirket, Taronis Fuels Türkiye Gaz Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (“Taronis Türkiye Ortak Girişimi”) ile yapılan 165 milyon dolarlık satın alma sözleşmesi kapsamında ortaya konan tüm gereklilikleri yerine getirdi. Ortak girişim, MC Consulting Teknoloji Enerji Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (“MC Consulting”) ortaklığıyla başlatıldı.

ABDli Enerji Devi Taronis Türkiye Üretimine Başladı

MC Consulting, Taronis Türkiye Ortak Girişimi’nin çoğunluk hissedarıdır ve projenin tamamı için mevzuat, finansal ve endüstriyel desteğin sağlanması açısından kritik bir rol oynamıştır. Başarılı bir hizmet sokma sürecine bağlı olarak, 5 ünitenin hemen teslimi için toplam 18,75 milyon dolarlık bir dizi kısa vadeli hakediş ödemesinin yapılması gerekli olacaktır. Ortak girişim tarafları, daha önce iki yıldan fazla bir süre boyunca, Şirketten 30 üniteyi, ünite başına 5,5 milyon dolardan satın alma hakkını güvence altına almıştır.

Ayrıca MC Consulting, Orta Asya’daki çeşitli komşu ülkelerden ticari ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla, Şirket teknolojisini anlatan bir dizi özel tanıtım toplantısı düzenledi. MC Consulting, an itibarıyla, 50 adede kadar üniteyi, özel bir sözleşmeyle, ünite başına 5 milyon $ karşılığında pazarlamaktadır. Bu özel tanıtım toplantılarından gelen ilk geri bildirimler olumluydu ve Şirket, olası siparişlerin hızını ve ölçeğini belirlemek için MC Consulting ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Potansiyel Dönüşüm

Taronis Fuels CEO’su Scott Mahoney, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu, ekibimiz için çok önemli bir başarıydı. Başarıyla tamamlanan bu son aşama, Şirketimiz için potansiyel bir dönüşüm fırsatının önünü açmıştır. Bu; finansal olarak, çok büyük, uzun vadeli bir gelir ve kar kaynağıdır. Bu proje, sektörümüz içinde, endüstriyel gaz perspektifinin en üst noktasında yer almaktadır. Sektörümüzde, daha önce tüm bir ekonomiyi daha iyi hale getirebilecek inovasyon, yenilenebilir çözümler sunan başka bir oyuncu yoktu. Türkiye, muhtemeldir ki ortaklığımızdan muazzam işgücü verimliliği avantajları, maliyet tasarrufu, işçi güvenliği iyileştirmeleri ve kalıcı çevresel faydalar elde edecektir” dedi.

Ay Ailesiyle Çalışmak büyük zevkti

Mahoney sözlerini şöyle sürdürdü:, “Tamer ve Taner Ay’a şükranlarımı şahsi olarak ifade etmek istiyorum. Ay Ailesi’yle çalışmak büyük bir zevkti ve bunların tamamının mümkün olması onların sayesinde oldu..Ay ailesi, bu yılın başlarında kritik teknoloji denetimlerine hazırlandığımız dönemde de Şirkete büyük destek vermiştir.”

Taronis Fuels, Inc. hakkında

Taronis Fuels, Inc. küresel bir yenilenebilir ve sosyal açıdan sorumlu yakıt ürünleri üreticisidir. Hedefimiz; geleneksel fosil yakıtlar ve karbon bazlı ekonomik ürünlere, çevresel olarak sürdürülebilir, teknoloji odaklı alternatifler yaratmaktır. Ürünlerimizin, geçmişten miras asetilen ve propan alternatiflere çok daha temiz bir çözüm sunduğuna inanıyoruz.

Taronis ayrıca, yarının küresel ekonomisinin endüstriyel, ticari ve konut ihtiyaçlarını karşılamak üzere temelde daha güvenli çözümler sunma hedefini benimsemiştir. Ürünlerimizin günümüzde kullanılan en tehlikeli endüstriyel gaz olan asetilenden çok daha güvenli olduğu, küresel gaz yetkilileri tarafından titizlikle test edilmiş ve bağımsız olarak onaylanmıştır.

Son olarak, son tüketiciye belirgin bir fonksiyon üstünlüğü sunan düşük maliyetli ürünler sunma hedefiyle çalışıyoruz. Bu çerçevede, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin 17’sinden 9’unu destekliyoruz. Daha fazla bilgi için www.taronisfuels.com/ziyaret edebilirsiniz.

İLERİYE DÖNÜK AÇIKLAMALAR

Bu basın bülteni, düzenlenmiş şekliyle, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Kanunu’nun 27A Bölümünde ve değiştirildiği şekliyle 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Kanununun 21E Bölümünde tanımlanan ileriye dönük beyanları içermektedir. Bu ifadeler, sermaye arttırma ehliyetimiz veya gelecekteki finansal performansımız da dahil olmak üzere; bu ileriye dönük ifadeler aracılığıyla ifade veya ima edilen fiili sonuçlarımızın, aktivite seviyelerimizin, performansımızın veya kazanımlarımızın, gelecek sonuçlarımızdan, aktivite seviyemizden, performansımızdan veya kazanımlarımızdan somut olarak farklı olmasına neden olabilecek bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve diğer unsurları içeren gelecek olaylarla ilişkilidir.

Bazı durumlarda kontrolümüzün dışında gerçekleşen ve fiili sonuçlarımızı, aktivite seviyemizi, performansımızı veya kazanımlarımızı somut olarak etkileyebilecek ya da etkilemesi muhtemel, bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve diğer unsurları içermesi nedeniyle; ileriye dönük ifadelere vadesi gelmeden bir güven duyulmamalıdır.

Geleceğe yönelik ifade

Geleceğe yönelik herhangi bir ifade; gelecekteki olaylarla ilgili mevcut görüşlerimizi yansıtır ve faaliyetlerimiz, faaliyet sonuçlarımız, büyüme stratejisi ve likidite ile ilgili risklere, bellirsizliklere ve varsayımlara konu olabilecek bu ve diğer risklere, belirsizliklere ve varsayımlara tabidir.

Gelecekte yeni bilgiler gelse bile, bu ileriye dönük ifadeleri, herhangi bir nedenle herkese açık bir şekilde güncelleme veya revize etme veya fiili sonuçların bu ileriye dönük ifadelerde öngörülenlerden önemli ölçüde farklı olabilme nedenlerini güncelleme yükümlülüğünü kabul etmiyoruz.

Bu riskler ve belirsizlikler hakkında bilgi almak için lütfen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyalarımıza bakın. SEC ile yapılan kamuya açık dosyalarımıza; ticari belge alma hizmetlerinden ve SEC tarafından http://www.sec.gov adresinde sağlanan web sitesinden erişim mevcuttur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku