Finans Genel
Ekonomi ve Finans Haberleri

Borsada yatırımcı ve yatırım aracı bazında tedbir uygulanması

Borsa İstanbul A.Ş'de, yatırımcı ve yatırım aracı bazında tedbir uygulanması kararı alındı.

0 12.881

Borsada yatırımcı ve yatırım aracı bazında tedbir uygulanması

Borsa İstanbul A.Ş’de, yatırımcı ve yatırım aracı bazında tedbir uygulanması kararı alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Borsada yatırımcı ve yatırım aracı bazında tedbir uygulanması

Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında Bomonti Elektrik Mühendislik Müşavirlik İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş (BMELK) payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle BMELK payında 06.07.2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut ‘Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı’na ilave olarak ‘Brüt Takas’ ve ‘Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması’ şeklindeki önleyici tedbirler uygulanacaktır. (Tedbir kapsamında ilgili sıralarda açılış, kapanış ve tüm diğer tek fiyat bölümlerinde emir toplama süresi boyunca denge seviyesine ilişkin fiyat, miktar ve kalan miktar değerleri yayımlanmayacaktır. İlgili sıralarda geçerli olacak seans akışı ve seans durumlarına ilişkin bilgi 09/08/2019 tarih ve 2019/55 sayılı Borsamız duyurusunda yer almaktadır). BMELK payında tedbirlerin uygulanacağı son tarih 05.10.2020’dir.
Ayrıca yönergenin 5. maddesi çerçevesinde, BMELK payının piyasasında yönergenin 6. maddesinde  belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle Serdar Ceylan ve Gülay Ceylan hakkında borsamız pay piyasasındaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 06.07.2020 tarihinden itibaren 6 ay süreyle ‘Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı’, ‘Brüt Takas’ ve ‘İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması’ önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 05.01.2021’dir.”

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku