Finans Genel
Finansla ilgili her şey!

FX Piyasaları

Kurda teknik olarak seviyelere baktığımızda ise düşüşün sürmesi durumunda 7,17 - 7,1120 ve 7,0850 sıralı destekler olarak izlenebilir. Yukarıda ise 7,2950 - 7,35 ve 7,40 sıralı dirençler olarak takip edilebilir.

0 17.085

FX Piyasaları

USD/TRY: Fed tutanaklarının ardından risk iştahında yaşanan zayıflık kısa sürdü ve teknoloji hisselerindeki yükselişin sürmesiyle piyasalar tekrar toparlandı. Dolar’ın da yükselişinde kalıcılı olamadığını izledik. Bu sabah da riski iştahında kısmi iyimserlik gözlemlerken, Dolar yatay. Gelişmekte Olan Ülke para birimleri de yatay görüntü sergilerlerken, TL,  bugün saat 15’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği müjde öncesinde sepet bazında (1USD 1EUR ortalaması) %1’e yakın alıcılı. Dün faizlerde değişikliğe gitmeyen TCMB kararının ardından Dolar /TL’de 7,35 seviyesine kadar yükseliş gözlendi. Ancak, kararın ardından TCMB tarafından zorunlu karşılık oranlarında artış yapıldığına dair açıklamayla kur 7,35 seviyesini geçemedi. Bugün saat 15’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği müjde öncesinde ise önemli bir enerji kaynağının bulunduğuna yönelik spekülasyonların devam etmesiyle kurda gevşeme gözlendi. Şu aşmada, TL, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına kadar alıcılı görüntüsünü koruyabilir. Kurda teknik olarak seviyelere baktığımızda ise düşüşün sürmesi durumunda 7,17 – 7,1120 ve 7,0850 sıralı destekler olarak izlenebilir. Yukarıda ise 7,2950 – 7,35 ve 7,40 sıralı dirençler olarak takip edilebilir.

FX Piyasaları

 

FX Piyasaları
EUR/USD: 

Dün küresel çapta teknoloji hisselerine gelen talep piyasalara moral verirken, Fed sonrasında risk iştahında yaşanan zayıflık kısa sürdü. Risk iştahının toparlanma ile Dolar tekrar baskı altında kalırken, parite aylık ortalamasından tepki ile karşılaşarak günü hafif primle 1,1863 seviyesinden kapattı. Bu sabah ise risk iştahındaki iyimserlik sürerken, Dolar’ın yatay bir görüntü sergilediğini izliyoruz. Parite ise yükselişlerinde zorlanıyor. Şu aşamada paritede zayıflayan teknik göstergelerle birlikte 1,1890 direnci aşılmadıkça paritede aşağı yönlü riskler devam edebilir. Önemli destek ise 1,1810 seviyesinde. Bu desteğin altında 1,1745 hedefe girebilir. Ara destek de 1,1780 seviyesinde. Öte yandan, olası yükselişlerde 1,1890 seviyesinin geçilmesi durumunda 1,1930 hedef olarak izlenebilir.

XAU/USD: 

Bir önceki gün yaşanan sert düşüşün ardından dün tepkiyle karşılaşan değerli maden günü 1.947 seviyesinden kapattı. Bu sabah ise tepki yükselişlerinin sınırlı kaldığını izlerken, değerli madenin dünkü kapanış seviyesinin altında baskılandığını izliyoruz. Teknik olarak da göstergelerdeki güçsüzlük dikkat çekerken, 1.928 desteğinin kırılması durumunda düşüş belirginleşebilir ve 1.900 seviyesine kadar düşüş görülebilir. Ara destek 1.913 seviyesinde. Diğer yandan, olası yükselişlerde ise 1.952 direncinin üzerinde 1.970 tepki gelebilecek direnç olarak takip edilebilir.

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku